Bateri (Davul)

Bahçeşehir Sanat Bateri (Davul) Kursu

Öyle bir enstrüman düşünün ki hem stres atıyorsunuz, hem ritmi içinizde hissediyorsunuz ve bunların yanında inanılmaz eğleniyorsunuz. Bildiğiniz tüm antidepresanları unutun. İlaç gibi bir enstrümandır bateri. Stres attırır, çalarken sarf ettiğiniz efor ile kilo bile verdirir.

Yeteneğim yok ya da benim gücüm yetmez demeyin. Siz de bateri (davul) çalabilirsiniz!

Dünyada en sık kullanılan çalgılardan biri de bateridir. Sağlıklı kişiler kadar çeşitli rahatsızlıklar geçiren insanlar da bateriye yoğun ilgi göstermektedir. Nöroloji hastaları bateri (davul) çalarak sıklıkla bateri dersi almaya başlayarak beyinlerinde oluşabilecek sorunlara karşı daha dirençli olurlar. Ayrıca  özellikle bateri kursları, İstanbul gibi kalabalık ve stres dolu şehirlerde size mutluluk katacaktır.

Çeşitli alanlarda uzmanlar tarafından davul çalmanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği tespit edilmiştir. Ayrıca Bateri çalmak beynin iki kısmını da çalıştırdığı için insanın bilincini artırır ve daha yaratıcı düşünmesini sağlar.

Bahçeşehir Sanat Çocuklar için Bateri Kursu

Çocuklar İçin Davul/Bateri derslerimizde, Çocukların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmeleri amaç edinilir.

Ayrıca öğrencinin ritim kulağını en üst dereceye getirerek ritim kalıplarını çalabilmesi davul/bateri’yi notaları okuyarak/deşifre ederek çalabilir hale gelmesi davul/bateri eğitiminde çok önemli bir noktadır.

Çocuklar için Davul/Bateri eğitimi aynı zamanda çocuklarda beyin gelişimi açısından da önemlidir. Davul/bateri çalarken elleri ve ayakları ayrı ayrı düşünmek ve farklı kombinasyonlarda kullanmak gerekir.

Bu çalışmalar sonucunda çocuğun zamanlama duygusu gelişmekte, duyulan müziğin ve ritmin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, çocuğun konsantrasyon süresinin artması, hafızasının gelişmesi, dinlemeyi ve duymayı öğrenmesi … gibi çocuk üzerinde çok önemli gelişimler gözlemlenmektedir.

Ayrıca konservatuvarların ritim ile ilgili programlarının sınavlarına girmek isteyen öğrenciler için, düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile bu sınavlara yönelik bir müfredat uygulanarak, öğrencilerin bu sınavlara yönelik eğitim alıp hazırlanmaları da sağlanmaktadır.

Son olarak Bateri çalan çocuklar da farkedilir oranda özgüven gelişimi gözlenir.

Bahçeşehir Sanat yetişkinler için Bateri/Davul Dersi

Genelde yetişkin bireylerin gıpta ederek izledikleri ama kafalarında soru işaretleriyle yaklaştıkları Harika enstruman olan Baterinin başlangıç aşaması sanıldığı kadar zor değildir. Hatta Dünyada ki bütün enstrumanlar arasında en çabuk keyif alınmaya başlayabileceğiniz enstrumanların başında gelebilir.

Bateri (Davul) Beynin iki lobunu aynı anda kullanmanızı gerektirdiği, hatta iki kol ve iki ayağınızı farklı kombinasyonlarla kullanmanızın gerektiği ilginç ama bi o kadar da eğlenceli bir enstrumandır. Bu saydığımız özelliklerinden dolayı size günlük yaşamın stresini de en çabuk attırabilecek, sizi farklı dünyalara taşıyabilecek efsanevi bir kapıdır.

Eğer siz de konserler de sürekli Davulcuyu izleyen-dinleyen kişilerdenseniz, bizce kendinize bir şans tanıyın ve gelin tanışalım 🙂