Keman

Bahçeşehir Sanat Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Bölümü her yaştan bireylere açıktır.

Yaylılar.. Bu noktada biraz durmak istiyoruz. İnsan sesine en yakın enstrüman olup, Ustalaşıldığında hissedilen duyguyu somutlaştıran bir karbon kağıdı gibi. Hata yapıldığında acımasızca bunu yüzünüze vuran, hayatta her zaman başarısızlık faktörünün olduğunu unutturmayan ama çalışıldığında her zorluğun aşılabileceğini gösteren bir mentör. Ayrıca beyindeki dil öğrenme ve karar verme yetisini kontrol eden bölümü de çalıştıran, Zor ama eşsiz bir hobi. Mucidine saygılarımızı sunuyoruz ve bu yazıyı Vivaldi’nin Dört Mevsim’inden Yaz Bölümünü dinlerken okumanızı tavsiye ediyoruz.

Keman; viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en yüksek tondan çalan, en küçük üyesidir. Dört teli vardır ve perdesiz bir enstrumandır.

Keman, öğrenmesi zor olan enstrumanlardan biri olsa da biraz sabır ve emek, özellikle de istekle harika işler başarabileceğiniz, sizi çok mutlu edicek harika bir enstrumandır.

Bahçeşehir Sanat’ta Çocuklar da keman kursu 6 yaşından itibaren başlamakta olup yetişkinlerde ise üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Keman derslerimiz kişiye özel, birebir şeklinde yapılmaktadır