Klasik Gitar

Gitar dersi: 

Enstrumanlar arasında en popüler olanlardan birisi olduğunu kabul ediyoruz. Hatta öğrenmeye başlangıç aşaması da nispeten kolay sayılabilir (yaylı ve bazı üflemeli enstrumanlara göre). Bu durumda kısa zamanda yol kat edip, yanınızda taşıyabileceğiniz gitarınızla mini konserler vermek için tek yapmanız gereken istemek ve karar vermek, gerisini birlikte hallediyoruz bize güvenin 🙂 Butik ders anlayışımız sayesinde her öğrencimize tamamen hedefleri doğrultusunda bir yol çizerek, hobi amaçlı çalmak isteyen biriyle konservatuvara hazırlanan bir öğrenciyi birbirinden ayırıyoruz. Böylece dersler hem daha zevkli geçiyor hemde daha hızlı öğrenip zamandan oldukça tasarruf ediyoruz.

Klasik gitar

En popüler enstrumanlardan birisidir. Hem solo hem ritm çalabileceğiniz, parmaklardaki kireçlenmeyi %200 azaltan, kolayca stresten uzaklaşmanızı ve rahatlamanızı sağlayan, hem nota hemde tab sistemiyle alternatif bir öğrenme yöntemi sunan, taşınabilir ve fiyat olarakda kolay ulaşılabilir bir enstrumandan bahsediyoruz.

Klasik gitarla isterseniz nota okumayı öğrenir ve azimle çalışarak mozart’ın 25. symphony’sini, Rodrigonun gitar konçertosunu çalabilirsiniz. Ya da  halk arasında popgitar çalmak olarak adlandırılan, notalarla ve teoriyle fazla boğulmadan sevdiklerinizle çalıp söyleyebileceğiniz seviyeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Bahçeşehir Sanat’ta Klasik gitar derslerimiz, Konusunda uzman Konsevatuvar mezunu hocalarımızla, bire bir ve grup dersler şeklinde yapılmaktadır. Tamamen kişinin amacı ve kişisel müzik zevki de göz önüne alınarak, kişiye özel butik bir eğitim sistemimiz bulunmaktadır.  Konsevatuvar sınavlarına hazırlık ve profesyonel müzisyen olma yolunda ilerlemek dışında, özellikle yetişkinlere özel, hobi amaçlı ve öğrenciyi sıkmayan bir eğitim sistemini benimsemekteyiz. Bahçeşehir Sanat Klasik gitar Ders kurslarımız da ders günü ve saatlerini hocalarımızla öğrenciler, uygunluk dahilinde karşılıklı belirleyebilmektedir.

Bahçeşehir Sanat’ta çocuklar için de klasik gitar dersleri vermekteyiz ve çocuklar da klasik gitar derslerine başlama yaşı 7’dir. Haftanın her günü, çalışma saatlerimiz 10:00 ile 21:00 arasındadır.

Ayrıca öğrencilerimiz derslere gelirken gitarlarını taşımak zorunda olmayıp dilerlerse kursumuzdaki gitarlarla derslerini yapabilmektedirler.