Resim

Bahçeşehir Sanat Resim Atölyemizde, alanında lisansını yapmış uzman öğretmenler eşliğinde, temel amacımız sanattan zevk alan, sanatı içselleştiren, bilinçli, estetik zevke sahip ve eleştiri yapabilen, çok boyutlu düşünme yeterliliğine sahip yaratıcı bireyler yetiştirebilmektir.

Bu bağlamda gerek güzel sanatlar liseleri ve fakültelerine öğrenciler hazırlayarak, gerek hobi amaçlı derslerle bireylere özgün düşünme ve kendilerini ifade etme ortamları sağlayarak, gerekse ilköğretim ve okul öncesi dönemindeki çocukların sanatla tanışmalarını sağlayıp, sağlıklı düşünen,  sorgulayan, farkındalıkları yüksek ve yaratıcı bireyler olma yolunda emin adımlarla ilerlemelerine destek vermekteyiz.

Bahçeşehir Sanat Çocuk Resim kurslarımız:

Çocukların özgür ve etkili düşünme yeterliliklerini geliştirebilmeleri için sanat eğitimi almaları çok etkili bir yöntemdir. Bu bağlamda kursumuz da, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerini ifade etme becerilerini kazanabilecekleri, modern yöntemlerle desteklenmiş sanat eğitimi çalışmaları verilmektedir.

Bahçeşehir Sanat yetişkin Resim kurslarımız:

Bu bölümde yetişkin bireylerin  yaşamlarına sanatı dahil etmeleri için sanatla iç içe ve bireyselliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam sunarak, yönelmek istedikleri alanlarda temel teknikler öğretilmekte ve uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda ilgilendikleri resim sanatının neresinde durduklarını fark etmelerini sağlayacak akademik bilgilerle destekli bir eğitim sunulmaktadır. Hiç resim çizemediğini iddia eden bireylerin adım adım uygulanan eğitimle kendilerine şaşıracakları sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Bahçeşehir Sanat Resim kursu müfredatı:

* Desen 

*  Çizgisel çalışmalar

*  Ölçü alma yöntemleri

*  Canlı modelden desen çizimi

*  Oran orantı

*  Işık gölge

*  Tonlama

*  İmgesel Çalışmalar

* Canlı model çizimleri

*  Perspektif

*  Renkli resim teknikleri